Életmód

2010.02.02. 18:22

Hogyan kerüld el az érzelmi hűtlenség csapdáit?

Igaz, hogy egy jó házasság két boldog ember őszinte szövetsége. Ennek ellenére a kísértés mindig ott ólálkodik, és talán észre sem veszed, ha átlépsz egy bizonyos határt egy kollégával, ismerőssel. Lelkileg is meg lehet csalni a másikat, és fontos néhány szabályt betartani, hogy ez ne történjen meg.

NANA.HU

Egy hosszú kapcsolat vagyházasság sosem folyamatosan tökéletes. Ezzel a legtöbben tisztában vagyunk, mégis meglepődünk, amikor elkezdünk vonzódni egy ellenkező nemű kollégához, ismerőshöz. Mivel fizikailag nem történik semmi, ráfogjuk, hogy ez csak barátság. Ám mivel legfőbb bizalmasunk és lelki társunk a kedvesünk kéne, hogy legyen, ez már egy kibillent állapotot jelez a párkapcsolatban.



Még akinek természetes a hűség, az is találhatja magát olyan helyzetben, hogy egyre többet vágyik egy bizonyos ismerős társaságára. Vele osztja meg a legnagyobb gondjait, megnyugtatja, hogy meghallgatják, és jól esik neki, hogy a másik is bizalmába avatja. Ez viszont már egy bizonyos fajta hűtlenséget jelez, még ha a legtöbben tiltakoznak is ellene. Abban a pillanatban, hogy a házasságunk problémáit nem a saját házastársunkkal beszéljük meg, hanem egy idegent avatunk be (a saját anyánk vagy gyerekkori jó barátnőnk nem számít idegennek), kiadjuk a kedvesünket, és negatív színben tüntetjük fel valaki előtt.

Csak abba gondolj bele, hogy te vajon szeretnéd-e, ha a párod ugyanazokat a dolgokat, amiket te megosztasz a férfi ismerősöddel, egy kedves kolléganőjével beszélné meg (avagy fordítva)… Fontos megérteni, hogy egy párkapcsolat kifejezetten bizalmi társulás, amit létrehozunk, majd folyamatosan fenntartunk. Nem magától jön létre, és nem is marad fent magától. Ha nem teszünk érte nap mint nap, ha nincs rend a fejünkben és a lelkünkben a másikkal és a házasságunkkal kapcsolatban, akkor nagyon könnyen darabokra hullik. Éppen ezért nem szabad egy kicsi rést sem hagyni a „szövetségen”. Ráadásul ma már annyira felborultak az értékek és a fontosságok, hogy kifejezetten ügyelni kell arra, milyen helyzetekben találjuk magunkat.



Mivel minden kapcsolatban akadnak problémák és rosszabb periódusok, különösen fontos, hogy elkerüljük a csábító helyzeteket.
Emberből vagyunk, és vágyunk a megértésre, a kedvességre, a szeretetre. Ha ezt nem kapjuk meg a saját párunktól, ne máshol keressük, hanem kitartással, okosan és szeretettel oldjuk meg a helyzetet. Elvégre ezt ígértük neki, amikor összekötöttük vele az életünket. És talán néhány tippünk szigorúnak tűnik, mégis az a tapasztalat, hogyilyen helyzetekből fakad az érzelmi (és később akár a fizikai) hűtlenség.

1. A munkahely a munkáról szól.


Természetes, hogy minél jobb kapcsolatot szeretnél ápolni a kollégáiddal. Ebbe beletartozhat az, hogy érdeklődsz a beteg édesanyja felől, vagy hogy milyen volt a lánya születésnapja. Ugyanakkor fél órát csevegni a büfében az egyiptomi útjáról, és nagyokat nevetni a részeg sztorijain már más lapra tartozik. Ez természetesen a férfikollégákra vonatkozik, hiszen a nők természetüknél fogva mindent kibeszélnek egymás közt. Nők nőkkel azonban igen ritkán esnek az érzelmi hűtlenség csapdájába.

2. Kerüld a munkán kívüli találkozókat az ellenkező nemmel.


Ha együtt kell dolgoznotok munkaidőben is, akkor vagy menjetek csapatostól, vagy rendeljetek ételt az irodába. Kettesben egy étteremben sokkal oldottabb a légkör, és könnyebben terelődik a szó magánjellegű dolgokra. Ha mindenképpen irodán kívül kell találkoznotok, javasolj olyan helyet, ami nem a meghittségről és a hangulatról szól. És ha üzletileg mindent megbeszéltetek, ne kávézgassatok még fél órát, mert akkor tud igazán személyessé válni a dolog.

3. Vond be a kedvesed a munkahelyi történésekbe.


Mesélj neki a kollégáidról, a futó projektekről, a nehézségeidről és az örömökről. Ne várd el tőle, hogy mindig minden részletre emlékezzen – elvégre férfi -, de hidd el, neki is jól esik, hogy megosztod vele ezeket a dolgokat. Így ha szükséged van némi lelki támaszra, nem egy férfikollégádnál fogod azt keresni, hanem otthon tudod megbeszélni azzal, aki igazán fontos számodra.

4. Vigyázz az ünneplésekkel.

A munkahelyen kívül töltött időddel te rendelkezel, és nem tartozol senkinek az ünnepléssel

5. Tudd, hogyan vess véget egy túl személyes beszélgetésnek


egy idő után óhatatlanul kialakul felé a szimpátiánál valamivel mélyebb érzésEzért fontos, hogy ha valaki olyan személyes információt oszt meg veled, ami lehetőséget ad egy közelebbi kapcsolat kialakulására, azt udvariasan, de határozottan hárítsd el

6. Ne oszd meg az érzéseidet az ellenkező nem tagjaival.


Ha egy kolléga elmeséli, hogy épp búvárkodni tanul, nyugodtan kérdezz rá, hogy megy neki,Ha úgy érzed, muszáj ezt megosztanod valakivel, akkor mesélj róla a párodnak otthon

7. Legyél nagyon őszinte magadhoz.




Ha valahogy többet mosolyogsz, miután beszéltetek, ha többször jut eszedbe napközben, mint a többi kollégád, ha várod, hogy legközelebb is találkozzatok,

8. Mutasd ki a párod felé az elkötelezettséged nap mint nap.


Ne várd, hogy ő is ezt tegye. Ne tőle tedd függővé. Ez most nem az adok-kapok rész, hanem a saját felelősséged a saját érzelmeid irányába. Ha minden egyes nap teszel valamit a kapcsolatotokért és kimutatod az összetartozásotokat, az téged fog erősíteni, és a te érzelmeidnek tesz majd jót

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
A KPI kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva
A KPI kiadója a Mediaworks Hungary Zrt. © Minden jog fenntartva