Pár perc foci is elég volt a háromoroszlánosoknak

2024.07.06. 17:30

A büntetőket hibátlanul rúgó Anglia is bejutott az elődöntőbe

Spanyolország és Franciaország után Anglia biztosította a helyét a labdarúgó Európa-bajnokság elődöntőjében. Svájc vezetett, majd mindent megtett, hogy elkerülje a tizenegyespárbajt, de végül a szétlövés során csak Akanji hibázott, így búcsúzott a kontinenstornától.

Kvanduk Bence

Saka úgy határozott, lő, és milyen jó döntést hozott

Fotó: Adrian DENNIS / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
Negyeddöntő
ANGLIA–SVÁJC 1–1 (0–0, 1–1, 1–1) – büntetőkkel: 5–3
Düsseldorf, Merkur Spiel-Arena, 46 907 néző. Vezette: Daniele Orsato (olasz).
ANGLIA: Pickford – Walker, Stones, Konsa (Palmer, 78.) – Trippier (Eze, 78.), Mainoo (Shaw, 78.), Rice, Saka – Bellingham, Foden (Alexander-Arnold, 115.) – Kane (Toney, 109.). Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.
SVÁJC: Sommer – Schär, Akanji, Rodriguez – Rieder (Zuber, 64.), Freuler (Sierro, 118.), Xhaka, Aebischer (Anmdouni, 118.) – Ndoye (Zakaria, 98.), Embolo (Shaqiri, 109.), Vargas (Widmer, 64.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
Gólszerző: Saka (80.), ill. Embolo (75.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Nehéz lenne érvelni amellett, hogy Anglia és Svájc az év meccsét játszotta volna. Az első félidő szinte eseménytelenül telt el. A csapatok alig próbálkoztak lövéssel, az angolok ötször kísérleteztek, de kaput eltaláló lövésük nem volt, négyszer a svájciak blokkoltak. Xhakáék sem sziporkáztak, egyetlen blokkolt lövésük volt a szünetig.

A fordulást követően már aktívabb volt mindkét csapat, s első kaput találó lövéséből Svájc megszerezte a vezetést. Egy megpattanó lapos beadást pöckölt Embolo méterekről az angol kapuba. Nem tartott azonban sokáig az öröm, Saka lőtte ki a jobb alsót.

Ezt követően ismét Svájc tett többet a vezetés megszerzéséért, de a rendes játékidőben, s a hosszabbításban sem tudott túljárni már Pickford eszén, pedig az angol kapusnak ekkor már akadt dolga.

A büntetőpárbajt aztán Anglia hibátlanul teljesítette. Palmer, Bellingham, Saka, Toney és Alexander-Arnold is betalált, míg svájci oldalon Akanji borzalmasan rúgta az első tizenegyest, s ez megpecsételte együttese sorsát.

ÍGY ÜNNEPELTÉK SAKA GÓLJÁT LONDONBAN

Kollégánk, aki éppen Londonban tartózkodik, néhány felvételt küldött abból a kocsmából, ahol a meccset nézte. Az elsőn a szurkolók gólöröme látszik, a másodikon az, hogy a kocsmában minden talpalattnyi helyet vendégek foglalnak el:

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Angliát mennyire ébresztette fel, hogy a Szlovákok ellen megérintette őket a kiesés szele, s ezt követően mit kezdenek majd az erős Svájccal.

9. büntető: Itt a vége! Alexander-Arnold a jobb felsőbe bombázott, tovább rúgta Angliát az elődöntőbe! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak! 5–3

8. büntető: Amdouni a kapu közepébe gurított a balra vetődő Pickforddal szemben. 4–3

7. büntető: Toney is belőtte! A jobb alsóba gurított, Sommer majdnem elérte. 4–2

6. büntető: Shaqiri se rontott! A bal alsóba lőtt, hiába találta el Pickford az irányt. 3–2

5. büntető: Saka is beverte! A bal alsóba lőtt, Sommer jobbra ugrott. 3–1

4. büntető: Él a svájci remény! Schär a bal alsóba gurított. Pickford a másik irányba vetődött. 2–1

3. büntető: Bellingham nem hibázott. A bal alsóba gurított. Sommer nem találta el az irányt. 2–0

2. büntető: Akanji kihagyta! A kapu bal oldalát vette célba, de nagyon rosszul rúgta, így Pickford könnyedén védett. 1–0

1. büntető: Az angolok kezdték a büntetőpárbajt! Palmer a kapu jobb oldalába lőtt, Sommer nem találta el az irányt. 1–0

120+1. perc: Vége a hosszabbítás második félidejének! Jönnek a büntetők!

119. perc: Amdouni lőtt tizenhat méterről, de Pickford óriásit védett.

118. perc: Kettőt cserélt Svájc! Aebishcert és Freulert Amdouni és Sierro váltotta.

118. perc: Shaqiri kapura lőtte a jobb oldali szögletet, de a lécen csattant a labda.

117. perc: Zuber adott jó keresztlabdát Widmernek, de Saka visszaért, és blokkolt.

115. perc: Cserélt az időt húzó Anglia! Foden helyett Alexander-Arnold állt be.

109. perc: Cseréltek a svájciak! Embolo helyett Shaqiri érkezett. Az angolok is változtattak! Kane-t Toney váltotta.

106. perc: Folytatódik a meccs!

105. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének!

102. perc: Bellingham próbálkozott a tizenhatos vonaláról, de balos tekerését fogta Sommer.

98. perc: Cserélt Svájc! Zakaria jött Ndoye helyett.

96. perc: Rice lőtt 22 méterről, Sommernek nagyot kellett nyújtóznia, ha tartsa az eredményt.

91. perc: Folytatódik a találkozó!

90+4. perc: Vége a második félidőnek! Jön a ráadás!

90+2. perc: Schär nagyszerű beadását Embolo elfejelte Ndoye elől, Zuber ezt követő próbálkozása fölé ment, így nem tudta megnyerni a meccset Svájc a rendes játékidőben.

85. perc: Sárga lap! Widmer rántotta le ellenfelét!

80. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített Anglia! Saka szánta el magát egy távoli kísérletre, és a tizenhatos bal sarkáról kilőtte a jobb alsót. 1–1

78. perc: Hármat cserélt Anglia! Trippier, Konsa és Mainoo helyére Eze, Palmer és Shaw érkezett.

75. perc: GÓÓÓÓÓL! Vezet Svájc! Ndoye jobbról érkező lapos, megpattanó beadást méterekről pöckölt a kapuba Embolo. 0–1

67. perc: Sárga lap! Kane lépett oda túl keményen.

64. perc: Cserélt kettőt Svájc! Rieder és Vargas helyett Zuber és Widmer folytatja.

51. perc: Embolo kapott remek labdát, de a kihagyhatatlan helyzetet is elpuskázta. Laposan a kapu közepe felé lőtt, de Pickford így védeni tudott.

46. perc: Folytatódott a meccs!

45. perc: Vége az első félidőnek! Egyetlen másodpercet sem hosszabbított a játékvezető.

44. perc: Saka ment el a jobb oldalon, Mainoo elé gurított vissza,de az ötös sarkáról ellőt labdát Xhaka blokkolta.

41. perc: Eddig az angolok háromszor, a svájciak egyszer próbálkoztak. Kaput eltaláló lövés nem volt, s egy volt olyan, ami nem akadt fent a legközelebbi védőben.

33. perc: Sárga lap! Schär buktatta Bellinghamet.

17. perc: Kane tűnt el egy védő mellett a tizenhatoson belül, de a játékvezető szerint nem történt szabálytalanság.

13. perc: A mezőnyben csatáznak az együttesek, nagyobb helyzetet nem sikerült még kidolgozniuk.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a fehérben játszó angolok indították útjára. Svájc vörösben a pályán.

17:31 – Vörös folyóként hömpölyögtek a svájci drukkerek a stadionba

17:28 – A győztes recepten ne változtass, vallja Svájc

A svájci nemzeti együttes ugyanazzal a kezdővel rohan neki Angliának, mint amivel lesimázta Olaszországot.

17:26 – Egy helyen változott az angol névsor

Gareth Southgate a védelemben cserélt embert, Guehi helyett Konsa fog játszani. A leadott hadrend szerint ezúttal a 4-2-3-1 helyett egy 3-4-2-1-et játszik majd az angol együttes Trippierrel a jobb, míg Sakával a bal szélen.

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!