A törökök hatalmasat harcoltak

2024.07.06. 20:30

Elképesztő! Öt perc alatt fordított Hollandia, és továbbjutott

A labdarúgó Európa-bajnokság utolsó negyeddöntője nagy csatát hozott Hollandia és Törökország között, de az Oranje-nek elég volt öt kiváló perc, hogy bejusson a négy közé.

Kvanduk Bence

De Vrij rábólintott az egyenlítésre

Fotó: Justin Setterfield/Getty Images

Labdarúgó Európa-bajnokság
Negyeddöntő
HOLLANDIA–TÖRÖKORSZÁG 2–1 (0–1)
Berlin, Olympiastadion, 70 091 néző. Vezette: Clément Turpin (francia).
HOLLANDIA: Verbruggen – Dumfries, de Vrij, van Dijk, Ake (van de Ven, 73.) – Schouten, X. Simons (Zirkzee, 87.), Reijnders (Veerman, 73.) – Bergwijn (Weghorst, a szünetben), Depay (Frimpong, 87.), Gakpo. Szövetségi kapitány: Ronald Koeman.
TÖRÖKORSZÁG: Günok – Müldür (Celik, 82.), Akaydin (Tosun, 82.), Bardakci, Kadiogli – Özcan (Yokuslu, 77.), Ayhan (Kilicsoy, 89.) – Yilmaz, Calhanoglu, Yildiz (Aktürkoglu, 77.) – Güler. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella.
Gólszerző: de Vrij (71.), Müldür (76. – öngól), ill. Akaydin (35.).

Nem volt gond a lövő kedvvel sem holland, sem török oldalon, de Verbruggennk és Günoknak így sem akadt dolga egy jó darabig. A két együttes kisebb helyzetekig jutott csak el egészen a 35. percig, amikor egy szögletet követően a hollandok nem tudtak elég hosszan felszabadítani, s Güler labdáját közvetlen közelről a hálóba bólintotta Akaydin.

Nem lehetett elégedett csapata játékával Ronald Koeman, aki már a félidőben cserélt a támadósorba, hogy lendületet hozzon a hollandok játékába. Mégis, sokáig inkább Calhanogluék jártak közelebb a második góljukhoz. Végül mégis Hollandia talált be. Egy kis szögletet követően Depay kapta vissza a labdát a jobb oldalon, s tekert de Vrij fejére, aki Günok kapujába fejelte a labdát.

Szinte még fel sem ocsúdtak a törökök, amikor jött a következő holland találat. Dumfries jobbról középre tett labdája sok láb előtt elsuhant, de Müldür és Gakpo nagyjából egyszerre ért oda rá az ötös bal sarkára, egyikőjük pedig a kapu bal oldalába lőtte. Így öt perc alatt megfordította a meccset Hollandia, s bejutott a legjobb négy közé, ahol Spanyolország, Franciaország és Anglia várt rá. Utóbbi lesz az ellenfele szerdán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Törökország tovább tudja-e folytatni mesébe illő szereplését Hollandia ellen is.

90+7. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak.

90+6. perc: Piros lap! Yildrim a kispadon kapta.

90+3. perc: Sárga lap! Tosun kapta.

90+2. perc: Verbruggen védett óriásit Kilicsoy fejesét követően.

89. perc: Günok védett hatalmasat, Gakpo már csak vele volt szemben, de nem tudott túljárni az eszén. A bal alsóba tartott a lövése.

89. perc: Cseréltek a törökök. Ayhan helyett Kilicsoy érkezett.

89. perc: Egy jobbról érkező beadást Tosun próbált meg kapura fejelni, de nem tudta eléggé irányítani a labdát.

87. perc: Csere a hollandoknál! Simons és Depay ment le, Frimpong és Zirkzee érkezett.

85. perc: Celik nagyszerű labdaátvétellel került helyzetbe, de van de Ven blokkolni tudta a lövését.

82. perc: Újabb két csere a törököknél! Müldürt és Akaydint Celik és Tosun váltotta. Akaydin sérülés miatt nem tudta folytatni.

77. perc: Kettőt is cseréltek a törökök! Özcant és Yildizt Yokuslu és Aktürkoglu váltotta.

76. perc: GÓÓÓL! Fordított Hollandia! Egy jobb oldali lapos centerezést nem értek el a védők, és a berobban Gakpo öt méterről a kapu bal oldalába lőtt. Hivatalosan Mert Müldür öngóljának ítélték a találatot. 2–1

73. perc: Kettőt cserelét Hollandia! Akét és Reijnderst van de Ven és Veerman váltotta.

71. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített Hollandia! Egy kis szöglet után Depay bal érkező beadását de Vrij fejelte a hálóba. 1–1

70. perc: Weghorst egy keresztlabdát próbált kapásból az ötös jobb sarkáról kapura lőni, de Güler védett.

64. perc: Sárga lap! Van Dijk tudta csak szabálytalanul megállítani a török támadást.

56. perc: Calhanoglu szabadrúgása csattan a jobb kapufa tövén. Nem sok kellett a második török találathoz.

55. perc: Sárga lap! Ake lépett oda elkésve.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés! Cseréltek a hollandok, Weghorst érkezett Bergwijn helyére.

45+3. perc: Vége a félidőnek!

36. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Törökország! A bal oldali szöglet után nem tudtak elég hosszan felszabadítani a hollandok, így Güler jobbról visszaívelhette a labdát, amit Akaydin az ötösön belülről a kapuba fejelt. 0–1

30. perc: Sárga lap! Simons kapta egy nagyon kemény belépőért.

21. perc: Calhanoglu lőtt 17 méterről, de van Dijk fejét találta el.

15. perc: Akaydin lábára esett rá Gakpo, sérülés miatt ápolni kell a törököt.

12. perc: Simons próbálkozott 20 méterről, de nem találta el a kaput.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A labdát a narancssárgában játszó hollandok indították útjára! A törökök fehérben a pályán.

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!