Hírek

2008.10.19. 08:41

Talmácsi győzött a maláj katlanban

Talmácsi Gábor nem bízta a véletlenre összetettbeli második helyét, és győzött a 125 kcm-es kategóriában a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján, Sepangban.

BAMA

Talmácsi Gábor a tűző napsütésben, 40 fokban rendezett derbin gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott az 5,548 kilométeres pályán. A második pozícióból indulva egy kiváló rajttal azonnal az élre állt, s a folytatásban senkinek nem engedve át a vezető pozíciót, magabiztosan nyerte a versenyt.

"Nagyon nehéz évad van mögöttünk. Nagyon örülök, hogy a csapatom nem adta fel, habár csak a szezon vége felé állt össze a gépem, de keményen dolgoztunk a hétvégén is, és boldog vagyok, hogy sikerült ismét győznöm a kedvenc pályámon. Fizikailag talán ez volt idén a legnehezebb versenyem, ráadásul a csuklóm miatt még mindig másfajta stílusban kellett motoroznom, de minden fájdalmat feledtet a futamgyőzelmem. Jövő héten Valenciába is azzal a nem titkolt szándékkal érkezem, hogy nyerjek, és ezüstéremmel búcsúzzak a 125 köbcentis kategóriától. 2005-ben bronzérmes lettem, tavaly világbajnok, idén - ha már elúszott a címvédés - az ezüstérem a cél, mellyel teljes lehet az éremkollekcióm" – nyilatkozta a verseny után boldogan a magyar versenyző, aki jövőre  már a 250-es géposztályban versenyez. Az idei szezon utolsó versenye Valenciában lesz október 26-án.