Hírek

2008.11.09. 08:54

A horvátok sem jelentettek gondot

A magyar jégkorong-válogatott a szerb után a horvát csapatot is biztosan győzte le a 2010-es vancouveri téli olimpia budapesti előselejtezős csoportjában.

BAMA

Magyarország-Horvátország 6-1 (2-0, 3-0, 1-1)

gól: Horváth (7.), Ocskay (9.), Vas J. (26.), Peterdi (29.), Ondrejcik (40.), Fekete (60.), illetve Ciganovic (46.)

Egy kivédekezett emberhátrány után létszámfölényben megszerezte a vezetést a hazai gárda, Horváth kapásból lőtt a hálóba, majd Ocskay is eredményes volt. A folytatásban a svéd elitligában szereplő Vas János lőtt nagy gólt, majd Peterdi volt szemfüles, a szünet előtt pedig Ondrejcik talált be. A záró harmadban szépítettek a vendégek, ám az utolsó percben még Fekete beköszönt. A magyarok a szerbek elleni 9-1-gyel nyitottak, míg a horvátok pénteken kikaptak a litvánoktól. Az utolsó napon a magyarok a szintén százszázalékos litvánokkal mérkőznek. A találkozó győztese jut az ötkarikás kvalifikációs sorozat utolsó körébe.

Az állás: 1. Magyarország 6 pont (15-2), 2. Litvánia 6 (11-4), 3. Horvátország 0 (3-10), 4. Szerbia 0 (3-16)

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!