Hírek

2008.11.22. 19:28

Két meccs – két győzelem a Pannon Kupán

A decemberi Európa-bajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 38-29-re nyert a macedón csapat ellen a szombathelyi Pannon Kupa második fordulójában.

mti

A magyarok pénteken gond nélkül verték az osztrákokat, szombaton pedig az első körben vereséget szenvedő, Eb-házigazda macedónokat kellett legyőzniük. A hazaiak fokozatosan léptek el, a 10. percben 6-3, a 17.-ben 12-8, a 21.-ben pedig 15-10 volt az állás. A szünetig aztán már nem nőtt a különbség a kiállítások miatt. A második félidő elején állva hagyta riválisát Imre Vilmos szövetségi kapitány alakulata, amely a 36. percben 25-15-re vezetett. A macedónok időt kértek, de a folytatásban sem tudtak felzárkózni. Az utolsó negyedórában magyar oldalon már mindenki bizonyítási lehetőséget kapott, ekkor tudtak faragni tetemes hátrányukból a vendégek.

Vasárnap a szintén százszázalékos horvátok elleni „döntő” következik. A nap másik mérkőzésén: Horvátország – Ausztria 37-33 (16-16)

Az állás: 1. Magyarország 4 pont (71-50), 2. Horvátország 4 pont (74-60), 3. Ausztria 0 pont (54-70), 4. Macedónia 0 pont (56-75)

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!