Hírek

2009.01.11. 23:17

A Juventus a nevető harmadik

Az olasz abdarúgó bajnokság 18. fordulójának vasárnap esti rangadóján a Milan 2-2-es döntetlent játszott a Roma otthonában. A Juventus 1-0-ás sikerével négy pontra megközelítette az csak döntetlent játszó Intert.

BAMA

Carlo Ancelotti szombaton még azt mondta, hogy David Beckham nem kezd a Roma ellen, az angol vasárnap mégis pályán kezdte a római rangadót. A Milan átaludta az első félidőt. A 22. percben egy beadás után Vucsinics egy remek mozdulattal átverte Jankulovskit, majd a Milan kapujának bal sarkába lőtt. (1-0). A gól után óvatosabbá vált a játék, egyik gárdának sem volt komoly lehetősége.

A második félidő elején Pato két góljával négy perc alatt fordított a Milan. A 48. percben egy élesen a kapu elé belőtt labdára a fiatal brazil reagált a leggyorsabban, és közelről a hálóba lőtt. Négy perccel később Pato egy kiugratással megiramodott, lehagyta Mexest, majd kissé kisodródva a bal sarokba emelt. A római válaszra a 72. percig kellett várni, ekkor egy tizenhatoson belül megpattant labda éppen a tisztán helyezkedő Vucsinics elé pattant, aki okosan a bal alsóba bólintott.

A döntetlennel a Milan nem tudta kihasználni az Inter botlását, így kilenc pontos differencia a két csapat között, a nevető harmadik Juventus már csak négy pontra áll az Inter mögött.

Serie A, 18. forduló:

Roma-Milan 2-2
G.: Vucsinics 22., 72., illetve Pato 48., 52.

Bologna–Chievo 1–1 (Di Vaio 45. – 11-es, ill. Pellissier 43.)

Fiorentina–Lecce 1–2 (Felipe Melo 24., ill. Giacomazzi 6., Castillo 28.)

Genoa–Torino 3–0 (Biava 18., Jankovic 48., Motta 85.)

Internazionale–Cagliari 1–1 (Ibrahimovic 76., ill. Acquafresca 65.)

Juventus–Siena 1–0 (Del Piero 34.)

Napoli–Catania 1–0 (Maggio 80.)

Palermo–Atalanta 3–2 (Miccoli 22., Bresciano 39., Cavani 81., ill. Floccari 65., Ferreira Pinto 78.)

Reggina–Lazio 2–3 (Corradi 4. – 11-es, Cozza 63., ill. Pandev 14., 21., 76.)

Udinese–Sampdoria 1–1 (Domizzi 62., ill. Delvecchio 57.)