Hírek

2009.01.31. 09:22

Pécs: szenzációs továbbjutás az Euroligában

A MiZo Pécs 2010 hazai pályán legyőzte az olasz Veneziát a női kosárlabda Euroliga két sikerig tartó nyolcaddöntőjének második mérkőzésén, így 2-0-ás összesítéssel bejutott a legjobb nyolc közé.

BAMA

MiZo Pécs 2010-Venezia (olasz) 65-57 (19-18, 18-14, 12-11, 16-14)
A párharc végeredménye: 2-0 a Pécs javára.

Legjobb dobók: Vajda 17/3, Ohlde 15, Mazzante 9, illetve Hayden-Johnson 13, Carson 12/3.

A behemót Vanessa Hayden-Johnson vezette Venezia villámgyorsan ellépett 6-0-ra, ám Kelly Mazzante és a bokasérüléssel bajlódó Vajda Anna révén csakhamar fordult a kocka, és Massimo Riga mester 13-8-nál időt kért. Ennek eredményeként kiegyenlítettek a vendégek, a nyitónegyed minimális hazai előnnyel zárult.

A második szakaszban az ellenfél 2 pontjára 11 érkezett, főként a télen Baranyába szerződött Nicole Ohlde jóvoltából. A tízpontos hátrány (30-20) kissé lelassította az olaszokat, ám közben három hazai támadás is kimaradt, végül ismét a kapitány Iványi Dalma találata lendítette át a holtponton a fekete-fehéreket. Már 11 pont is volt a különbség, ám két vendégtripla miatt a nagyszünetben 37-32 volt az állás.

Fordulás után Vajda hármasa adta meg az alaphangot, a mecsekaljaiak pedig biztosan tartották a 8-10 pontos távolságot. Aztán 46-36-nál 3 percre "bedeszkázták" a gyűrűket a csapatok, majd Essence Carson vezetésével a velenceiek a 30. percre hat pontra feljöttek (49-43).

Az utolsó felvonást is remekül kezdte a magyar együttes, Brooke Queenan triplát, Vajda duplát dobott, így a 34. percben ismét 10 pont volt az előny. Innentől már nem volt visszaút, a pécsiek remek játékkal - a lelátón kifeszített transzparensnek engedelmeskedve – "elsüllyesztették a velencei gondolát", és 2-0-ás összesítéssel bejutottak a negyeddöntőbe.

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!