Hírek

2009.09.06. 09:54

US Open - Szafina és Roddick búcsúja

A világelső Dinara Szafina és a 2003-as győztes Andy Roddick számára is a 3. forduló jelentette a végállomást az amerikai nyílt teniszbajnokság szombati versenynapján.

forrás: MTI

A 23 éves orosz játékost - aki idei első Grand Slam-tornáján maradt le az elődöntőről - a 19 esztendős cseh Petra Kvitova  búcsúztatta 2:34 órás mérkőzésen, a döntő szettben minimális  különbséggel megnyerve a rövidítést.

"Nagyon csalódott vagyok, mert a második játszmában megszakítás  nélkül hat gémet hoztam, aztán a harmadik szettben három meccslabdám  is volt, mégis hagytam elúszni őket" - kesergett Szafina.

Az idén wimbledoni döntős Roddick az ugyancsak amerikai John  Isnertől kapott ki, szintén 7-5-ös döntő tie-breakben. A 206 centis  győztes 38 ászt bombázott példaképének és barátjának a térfelére.