Hírek

2010.05.30. 23:29

Kilenc magyar arany a kajak-kenu Világkupán

A magyar válogatott tagjai összesen kilenc első, négy második és három harmadik helyet gyűjtöttek a hétvégi szegedi MOL kajak-kenu Világkupán.

K. M. A.

A magyar csapat ezzel az eredményével alaposan túlteljesítette Storcz Botond szövetségi kapitány elvárását, amely tíz dobogós helyről szólt. Az 54 magyar résztvevő mellett további 42 ország versenyzői indultak.

A kajak egyesek vasárnapi, 500 m-es döntőjében Janics Natasa legyőzte Kovács Katalint, így aranyérmet ünnepelhetett – a világbajnoki címvédő Kovácsot az olaszok klasszis versenyzője, Josefa Idem is megelőzte. Kellemes meglepetést szerzett 500 méteren a fiatal Szalai Tamás, aki bronzérmes lett az erős mezőnyben.

Bár nagyon szerette volna, a sérüléssel bajlódó kenus Vajda Attilának a tavalyi Vk-val ellentétben ezúttal nem sikerült megnyernie a Kolonics György-emlékfutamot, a C1 500 m-t: Peking 1000 m-es bajnoka most csak ötödikként ért a célba.

Magyar győztesek. 500 m, férfi K2: Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor. Női K1: Janics Natasa. Női K2: Kozák Danuta, Szabó Gabriella. Női K4: Magyarország I. (Kozák Danuta, Kovács Katalin, Janics Natasa, Benedek Dalma). 5000 m, női K1: Csay Renáta. 1000 m, férfi K2: Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos. Férfi K4: Magyarország I. (Hadvina Gergely, Dombi Rudolf, Boros Gergely, Holpert Ervin). Férfi C2: Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály. Női K2: Benedek Dalma, Medveczky Erika.

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!