Hírek

2012.07.29. 21:31

Gyurta Dániel negyedik 100 méteres mellúszásban

Új országos csúccsal negyedik helyen végzett a 100 méteres mellúszás vasárnap esti döntőjében Gyurta Dániel. A futamot a dél-afrikai Cameron van der Burgh nyerte világcsúccsal.

MTI

Gyurta a mezőny végén volt az utolsó fordulóig, ahol hatalmas hajrához fogott, de sajnos ez nem volt elég a dobogó elcsípéséhez. A döntőt Cameron van der Burgh nyerte. Az olimpiai bajnok 58:46-os világcsúcsot úszott, Gyurta Dániel új országos rekordja 59:53.

A 200-on kétszeres világbajnok 23 éves magyar úszó bronzérme mindössze négy századon múlt, ugyanis a harmadik, amerikai Brendan Hansen 59:49 másodperc alatt csapott célba. Gyurta szombaton előbb 59:76-ra, majd 59:74-re javította a magyar rekordot.

A második az ausztrál Christian Sprenger (58:93 mp) lett. A legutóbbi két olimpián győztes japán Kitadzsima Koszuke az ötödik helyen nyúlt be a célba.

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!