Abu-dzabi tenisztorna

2017.12.29. 19:12

Murray egyszettes meccset bukott

A korábbi világelső Andy Murray egyszettes vereséggel tért vissza az Abu-Dzabiban zajló bemutató férfi tenisztornán.

Andy Murray of Great Britain returns the ball to Roberto Bautista Agut of Spain during the Mubadala World Tennis Championship 2017 match in Abu Dhabi, on December 29, 2017. / AFP PHOTO / NEZAR BALOUT

Forrás: AFP PHOTO

Fotó: Nezar Balout

A világranglistán 16. skót játékos a könyökfájdalmai miatt visszalépett Novak Djokovic (12.) helyére ugrott be, és kapott ki 6:2-re a spanyol Roberto Bautista Aguttól, aki így bejutott a fináléba. Az már a mérkőzés előtt biztos volt, hogy a két játékos csak egy szettet játszik.

Murray a wimbledoni bajnokság óta először lépett pályára, az esztendő második felében csípősérüléssel bajlódott.

Pénteken, a másik elődöntőben a dél-afrikai Kevin Anderson (14.) 7:6 (8-6), 6:4-re nyert az osztrák Dominic Thiem (5.) ellen, ezzel 7-0-ra módosította az egymás elleni mérlegüket.

A hatfős versenyen – ahol a végső győztes 250 ezer dollárt kap – az ötödik helyet az orosz Andrej Rubljov (39.) szerezte meg, aki 6:4, 6:2-re nyert a spanyol Pablo Carreno Busta (10.) ellen.

Borítókép: AFP PHOTO / Nezar Balout

Ne maradjon le a kpi.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!